Pijany kierowca busa zatrzymał się na autostradzie i… pompował oponę

Pijany kierowca busa wydmuchał ponad 2,3 promila alkoholu. Pompował oponę na pasie ruchu na autostradzie. Inspektorzy ITD przekazali go policji.

W poniedziałek, 16 grudnia, lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrolne na autostradzie A2 w okolicach punktu poboru opłat w Tarnawie Rzepińskiej. Po zakończeniu czynności zjeżdżając z punktu kontroli zauważyli busa z włączonymi światłami awaryjnymi, który zatrzymał się na pasie ruchu przed bramkami przeznaczonymi do poboru opłat. W pojeździe było urwane lewe lusterko boczne, a w prawym przednim kole nie było powietrza. Karoseria z przodu pojazdu, z jego lewej strony, była wgnieciona i porysowana.

Przy pojeździe znajdował się mężczyzna, który pompował oponę. Inspektorzy postanowili mu pomóc, zabezpieczając miejsce postoju pojazdu. Okazało się jednak, że czuć od niego alkohol. Poddano go więc badaniu trzeźwości. Kierujący wydmuchał 2,4 promila alkoholu. Na miejsce ITD wezwało policję, której przekazano pijanego kierującego. Inspektorzy zawiadomili również obsługę autostrady, która podjęła czynności mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika