Pijany kierowca busa zatrzymany w Zielonej Górze

Pijany kierowca mercedesa busa z Nowej Soli został zatrzymany na al. Konstytucji 3 Maja. Kierujący miał 1,5 promila alkoholu. W takim stanie jechał przez miasto około godz. 16.00.

Pijanego kierującego busem zatrzymała do kontroli zielonogórska drogówka. Już od początku kontroli widać było, że kierujący jest pijany. Kiedy 46-latek z Nowej Soli dmuchnął w alkomat okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu. W takim stanie jechał około godz. 16.00 przez miasto i zamierzał jechać trasą S3 do Nowej Soli.

Polecane  Sprzęt dla lubuskich strażaków za 1,5 mln zł (ZDJĘCIA)

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę policji. Busa odholowano na policyjny parking. Koszty holowania pokryje właściciel samochodu.

46-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia, prawo jazdy może stracić na okres nawet 15 lat i do tego zapłaci grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

Na szczęście dzięki policyjnej kontroli pijany kierowca dalej już nie pojechał. W takim stanie w każdej chwili mógł spowodować tragiczny wypadek.

Polecane  Nocny pościg i strzelanina w Zielonej Górze. Kierowca, który chciał przejechać policjanta jest poszukiwany (NOWE INFORMACJE)

 

Pijany przyjechał pod sklep kradzionym oplem. Zatrzymał go policjant na urlopie (ZDJĘCIA)