Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca jechał tirem. Wpadł w Przylepie (ZDJĘCIA)

Pijany kierowca ciężarówki wiózł ładunek ważący 23 tony. Wpadł dziś w Przylepie podczas akcji ,,Trzeźwy kierowca”. Podczas 32. akcji zatrzymano trzy osoby jadące na „podwójnym gazie”.

Kierowca tira wydmuchał około pół promila alkoholu. Przyznał, że wczoraj wieczorem wypił kilka piw. Powiedział, że dwa lub trzy. Dziś po godz. 7.00 miał jednak około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie jechał ciężarówką wioząc ładunek ważący 23 tony.

W sumie podczas dzisiejszej akcji wpadło trzech pijanych kierowców. I to nie koniec. – Mimo akcji, około południa na  krajowej ,,trójce” został zatrzymany kierowca, który wydmuchał około 2,70 promila alkoholu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To już 32. akcja „Trzeźwy kierowca” prowadzona systematycznie od lipca przez zielonogórską drogówkę. Policjanci Kilka razy w tygodniu pojawiają się na wybranych drogach w mieście lub na terenie powiatu zielonogórskiego. Sprawdzają trzeźwość wszystkich przejeżdżających kierowców. Podczas akcji wpadło już około 120 pijanych za kółkiem.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl