Pijany kierowca przyjechał na stację benzynową po wódkę. Tam zatrzymał go policjant po służbie

Sierż. szt. Maciej Nowak z nowosolskiej drogówki

Policjant nowosolskiej drogówki w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę opla. 65-latek wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Przyjechał na stację paliw żeby kupić butelkę alkoholu.

We wtorek, 19 listopada, po godzinie 23.00 sierż. szt. Maciej Nowak z nowosolskiej drogówki w czasie wolnym, na jednej ze stacji paliw zauważył mężczyznę, który szedł chwiejnym krokiem i z problemami wsiadł do swojego pojazdu. Mężczyzna przyspieszając i zwalniając próbował odjechać oplem ze stacji. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia policjanta, który postanowił zareagować.

Sierż. szt. Maciej Nowak ruszył w kierunku opla i gdy otworzył drzwi pojazdu wyczuł silną woń alkoholu. – Nie zastanawiając się zabrał kierującemu kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. 65-latek przyjechał na stację benzynową kupić alkohol. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.