Pijany kierowca za puszczenie go zaoferował policjantom… darmowe ułożenie kostki brukowej

Policjanci drogówki po zgłoszeniu od świadków zatrzymali 45-latka, który pijany kierował samochodem. Podczas czynności znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował policjantom… darmowe położenie kostki brukowej.

Policjanci drogówki w Chełmie w czwartek, 10 marca, dostali zgłoszenie o zatrzymaniu przez świadków pijanego kierowcy. Z relacji zgłaszającego strażaka wynikało, że spacerując zauważył jadący samochód, który miał widoczne uszkodzenia. Gdy pojazd się zatrzymał, podszedł zobaczyć czy potrzebna jest pomoc. Wtedy nabrał podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za kierownica renault siedział 45-latek. Mężczyzna był tak pijany, że zataczał się. Miał problem z utrzymaniem równowagi i czuć było od niego alkohol. Gdy odmówił jednak dmuchnięcia w alkomat. Została mu pobrana krew do badań.

W trakcie wykonywania czynności 45-latek znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował, że.. położy im za darmo kostkę brukową jeżeli wypuszczą go z radiowozu.

Zatrzymany 45-latek zostanie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za zaoferowanie łapówki grozi mu kara do lat 8 więzienia .