Pijany kierowca zatrzymany przez drogówkę. Wpadł na akcji „Trzeźwy kierowca”

Akcja pt. „Trzeźwy kierowca” odbyła się w niedzielę, 18 lutego. Kontrole kierujących prowadziła drogówka z Krosna Odrzańskiego na drodze krajowej nr 29 koło miejscowości Gęstowice. Kierowca renault scenic dalej nie pojechał.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki, z alkomatami pojawili się na drodze krajowej nr 29 przy skrzyżowaniu z trasą wojewódzką 138, tuż koło miejscowości Gęstowice. Kontrolowali trzeźwość kierujących. Podczas jednej z kontroli w alcoblow dmuchnął kierujący renault scenic. Urządzenie wykryło alkohol w wydychanym powietrzu kierowcy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca renault został przebadany alkomatem. – Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik drogówki w Krośnie Odrzańskim. Teraz pijanego kierującego czekają poważne konsekwencje prawne. Stanie przed sądem odpowiadając za przestępstwo. Grożą mu 2 lata więzienia. Sąd może mu zabrać prawo jazdy nawet na 15 lat. Zapłaci też grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

Krośnieńska drogówka akcje „Trzeźwy kierowca” prowadzi systematycznie. Policjanci kontrolują trzeźwość kierującyc na różnych ulicach Krosna Odrzańskiego, Gubina oraz na drogach na terenie powiatu. – I jak widać kontrole są nie tylko potrzebne, ale również uzasadnione. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo na drogach – komentuje asp. szt. Kocur.

Toyota Zielona Góra