Pijany, zakrwawiony mężczyzna leżał na deptaku w Zielonej Górze. Interweniowała policja

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca, na deptaku przy zielonogórskim ratuszu. Policjanci zauważyli zakrwawionego leżącego mężczyznę. Od razu ruszyli z pomocą.

Mężczyzna upadł tuż koło ratusza. Był mocno pijany. Najpierw starał się pomóc kompan, ale jak mówią świadkowie odszedł zostawiając zakrwawionego znajomego. Po chwili zjawiła się policja. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą zakrwawionemu mężczyźnie. Policjanci pomogli położyć się mężczyźnie w bezpiecznej pozycji na ławce i na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Wypytali również krwawiącego mężczyznę o to, co mu dolega. – Takie interwencje są na stałe wpisane w policyjne służby. Policjanci zawsze pomogą każdej osobie bez względu na to, czy to osoba pod wpływem alkoholu czy nie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od wielu laty policjanci zwracają uwagę na bezdomnych zimą. Tak samo w upalnie dni ich uwadze nie umkną osoby, które leżą. Dzięki temu uratowali już życie wielu osobom, często o tym nie informując.