Pirat drogowy jechał ponad 100 km/h za szybko w terenie zabudowanym

W poniedziałek i wtorek zielonogórscy policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

We wtorek, 19 maja, policjanci z drogówki działający w ramach grupy SPEED w Dzikowie koło Krosna Odrzańskiego zatrzymali prawa jazdy aż dwóm kierującym. Jeden z nich dopuszczalną prędkość przekroczył aż o ponad 100 km/h. Pierwszy kierujący volkswagenem 22-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h, natomiast zatrzymany godzinę później 49-letni kierujący mercedesem, jechał aż 153 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. – Obaj kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na 3 miesiące na fotel pasażera – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W poniedziałek, 18 maja, ok. godz. 12.00 w Niwiskach 36-letni mężczyzna jechał iveco z prędkością 109 km/h, w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h. – Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali mandatem. Ponownie za kierownicę mężczyzna wsiądzie dopiero za 3 miesiące – mówi podinsp. Stanisławska.

Od lipca u.br. w woj. lubuskim działa specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, kryminalnych i cyberprzestępczości, która odpowiedzialna jest za zwalczanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Przekraczanie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.