Plaga kradzieży katalizatorów w Zielonej Górze

Kradzieże katalizatorów w mieście to już plaga. O jej skali świadczy fakt, że wszystkich ostatnio odholowanych przez straż miejską samochodach były wycięte katalizatory. To ponad 20 samochodów.  

Kradzież katalizatora to już bardzo poważny problem w mieście. Złodziej katalizatora po prostu niszczy samochód wycinając go. Tym samym naraża właściciela pojazdu na stratę kilku tysięcy złotych.

Skala kradzieży katalizatorów jest ogromna. Jak ustaliliśmy, we wszystkich odholowany przez straż miejską samochodach w ciągu ostatnich kilku dni były wycięte katalizatory. To ponad 20 samochodów. To były tzw. wraki.

Złodzieje kradną jednak nie tylko z porzuconych samochodów. Od wielu miesięcy dostajemy informacje od czytelników o wycięciach katalizatorów na różnych parkingach w mieście. Złodzieje wycinają je ze sprawnych samochodów.

Do serii kradzieży katalizatorów w Zielonej Górze doszło nocą z środy na czwartek, 2 września, br. na ulicach Spawaczy oraz Konstruktorów. Wycięte zostały katalizatory z kilku samochodów. Problem jest bardzo poważny. To szczególnie dotkliwa kradzież ponieważ unieruchamia samochód.

Policja co jakiś czas zatrzymuje złodziei katalizatorów. W kwietniu br.  policjanci zielonogórskiej patrolówki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odjechali z parkingu po próbie kradzieży katalizatora. Śledczy ustalili, że mężczyźni byli już notowani za podobne przestępstwa.

W czerwcu 2020 r. zielonogórscy policjanci rozbili gang zajmujący się kradzieżami katalizatorów. Złodzieje byli tak zuchwali, że kradli nawet kiedy kierowca spał w aucie. Ukradli katalizatory warte 1,5 mln zł.

W maju 2020 r. wpadli dwaj mieszkańcy Krosna Odrzańskiego. W Sławie ukradli katalizatory z trzech samochodów, warte 23 tys. zł. Zaskoczeni złodzieje wpadli w centrum handlowym w Gorzowie. Próbowali jeszcze uciekać i uderzyli w radiowóz.

W styczniu 2019 r. zielonogórscy kryminalni z komendy miejskiej i II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, zajmujących się kradzieżami katalizatorów wraz z układami wydechowymi. Obaj złodzieje usłyszeli zarzuty. Jeden z nich działał w warunkach recydywy.

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl