Po pijanemu napadł, pobił i okradł sąsiadkę staruszkę

Strzeleccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Sebastian T. miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, kiedy zaatakował mieszkankę gminy Stare Kurowo. Sprawca zabrał kobiecie pieniądze.

Do zajścia doszło w minioną środę 27 marca. Dyżurny strzeleckiej komendy został powiadomiony, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Stare Kurowo doszło do rozboju. Na miejsce interwencji skierowano patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł Sebastian T., zaproszony na herbatę. W pewnym momencie sprawca zauważył, że gospodyni ma w kieszeni banknot. Przewrócił ją na wersalkę, a następnie  bijąc pięścią po twarzy zabrał jej pieniądze. Sprawca uciekł z mieszkania przed przybyciem policji.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. 22-letni Sebastian T. usłyszał zarzut dokonania rozboju. Pod koniec ubiegłego tygodnia strzelecka prokuratura postanowiła o oddaniu sprawcy pod dozór policji oraz poręczeniu majątkowym.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dalsze okoliczności zajścia. Potwierdzono, że zatrzymany przez policję mężczyzna już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Sebastianowi T., za czyn którego się dopuścił, grozi kara do 12 lat więzienia.