Po samochód pijanego kierowcy przyjechał… poszukiwany kolega

61-letni kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalną prędkość i został za to zatrzymany do kontroli przez policjantów gorzowskiej drogówki. Kierowca był pijany i i nie miał uprawnień do kierowania. Po odbiór pojazdu wezwał kolegę, który był… poszukiwany.

We wtorek, 7 stycznia, policjanci gorzowskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów na ul. Niwickiej. W pewnym momencie namierzyli osobowego volkswagena, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 48 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział pijany 61-latek, Mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Na dodatek, nie miał uprawnień do kierowania.

Mundurowi zabezpieczyli volkswagena, po odbiór którego 61-latek wezwał swojego o rok młodszego kolegę. Gdy 60-latek mężczyzna zjawił się na miejscu, policjanci sprawdzili jego dane w systemie. – Byli zaskoczeni, gdy ich oczom ukazał się komunikat o tym, że 60-latek jest poszukiwany – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego  lubuskiej policji. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji.

Zostań kierowcą bolta