Toyota Zielona Góra

Pogromcy Bazgrołów wyczyścili kolejne miejsce w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

Pogromcy wspólnie z pomocnikami wzięli się również za czyszczenie szklanych ekranów.

W czwartek, 23 czerwca, Pogromcy Bazgrołów wspólnie z uczniami V Liceum Ogólnokształcącego czyścili mury i elewacje przy ul. Zbyszka Godlewskiego. – Akcja ma ogromne znaczenie w edukacji młodych ludzi. Wierzę, że gdy w ich obecności jeden z rówieśników sięgnie po puszkę z farbą, żeby bazgrać po murach to młodzi, którzy są tu z nami zwrócą na to uwagę – mówi radny Paweł Wysocki, jeden z inicjatorów akcji.

Pogromcy wspólnie z pomocnikami wzięli się również za czyszczenie szklanych ekranów zamontowanych przy pobliskiej szkole oraz w sąsiedztwie przedszkola Jacek i Agatka. – Musieliśmy coś zrobić z tymi bazgrołami. Wulgaryzmy i brzydkie grafiki, aż dawały po oczach. Robimy to, żeby upiększyć naszą okolicę – tłumaczyli uczniowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Każdy, kto wziął udział w dzisiejszej akcji otrzymał pamiątkową czarną koszulkę z logo Pogromców Bazgrołów. Organizatorzy przygotowali też ochronne gumowe rękawiczki oraz gąbki, pędzle i detergenty. – Używamy płynu bezpiecznego dla ludzi. To specyfik przygotowany na bazie soi – tłumaczył Paweł Wysocki.

– W akcji od początku wspiera nas Zakład Gospodarki Komunalnej. Dzięki przychylności ZGK przyjechał do nas profesjonalny karcher, który znacznie przyśpieszył pracę. Teraz widać co jest po drugiej stronie tych przeźroczystych ekranów – mówi radny Robert Górski.

Pogromcy Bazgrołów zapraszają wszystkich do udziału kolejnych odsłonach walki z wulgaryzmami i grafikami szpecącymi miasto.

Reklama pościgi