Pol’And’Rock: Już około 54 tysiące ludzi przyjechało pociągami (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Duża część uczestników kostrzyńskiego festiwalu dojeżdża pociągami. W rejonie dworca o spokój i porządek dbają policjanci oraz Straż Ochrony Kolei. Od początku policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą przyjechało dotychczas 239 pociągów.

Kolejowy dworzec w Kostrzynie od początku tygodnia mierzy się ze sporym ruchem pociągów i podróżnych. – Wielu uczestników festiwalu preferuje taką właśnie formę transportu. Dlatego w swoich działaniach lubuska Policja sporo uwagi poświęca zabezpieczeniu w ramach podoperacji „Kolej” – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Chodzi o wymianę informacji i współpracę ze Strażą Ochrony Kolei. To też dbanie o bezpieczeństwo w rejonie dworca i służenie podróżnym niezbędną pomocą.

Polecane  Drogówka sprawdziła trzeźwość 1,5 tys. kierowców. Rekordzistka miała 3 promile

Od początku policyjnej operacji na kostrzyńską stację wjechało już 239 pociągów. Wśród nich 65 to kursy międzynarodowe, 132 rejsowe i 42 pociągi specjalne przywożące największą ilość uczestników festiwalu.

– Szacuje się, że łącznie, w drodze do Kostrzyna, z kolei skorzystało około 54 tysiące osób – wylicza nadkom. Maludy. To stan na 3 sierpnia godz. 5:00. Kolejne składy będą docierać również w piątek 3 sierpnia i sobotę 4 sierpnia.

Polecane  Podpalacz samochodu zatrzymany. Grozi mu 5 lat więzienia

Podoperacja “Kolej” to ważny element policyjnego zabezpieczenia kostrzyńskiej imprezy. Wszyscy podróżni mogą liczyć na policjantów. Tak będzie też w niedzielę, gdy kostrzyński dworzec stanie się prawdopodobnie najbardziej obleganą stacją kolejową w Polsce.