Pol’And’Rock: Już około 54 tysiące ludzi przyjechało pociągami (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

Duża część uczestników kostrzyńskiego festiwalu dojeżdża pociągami. W rejonie dworca o spokój i porządek dbają policjanci oraz Straż Ochrony Kolei. Od początku policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą przyjechało dotychczas 239 pociągów.

Kolejowy dworzec w Kostrzynie od początku tygodnia mierzy się ze sporym ruchem pociągów i podróżnych. – Wielu uczestników festiwalu preferuje taką właśnie formę transportu. Dlatego w swoich działaniach lubuska Policja sporo uwagi poświęca zabezpieczeniu w ramach podoperacji „Kolej” – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Chodzi o wymianę informacji i współpracę ze Strażą Ochrony Kolei. To też dbanie o bezpieczeństwo w rejonie dworca i służenie podróżnym niezbędną pomocą.

Polecane  Wypadek. Zderzyły się dwie ciężarówki. Kierowca zabrany do karetki (ZDJĘCIA)

Od początku policyjnej operacji na kostrzyńską stację wjechało już 239 pociągów. Wśród nich 65 to kursy międzynarodowe, 132 rejsowe i 42 pociągi specjalne przywożące największą ilość uczestników festiwalu.

– Szacuje się, że łącznie, w drodze do Kostrzyna, z kolei skorzystało około 54 tysiące osób – wylicza nadkom. Maludy. To stan na 3 sierpnia godz. 5:00. Kolejne składy będą docierać również w piątek 3 sierpnia i sobotę 4 sierpnia.

Polecane  Makabryczne potrącenie na pasach. Ofiarę spod auta wyciągali strażacy (ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA)

Podoperacja “Kolej” to ważny element policyjnego zabezpieczenia kostrzyńskiej imprezy. Wszyscy podróżni mogą liczyć na policjantów. Tak będzie też w niedzielę, gdy kostrzyński dworzec stanie się prawdopodobnie najbardziej obleganą stacją kolejową w Polsce.