Policjanci zatrzymali kierowców z zakazem i cofniętymi uprawnieniami

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzech kierowców. Jeden miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, drugi kierował pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Z kolei trzeci miał zarówno sądowy zakaz kierowania pojazdami jak i wydana była wobec niego decyzja o cofnięciu mu uprawnień. Sprawy znajdą finał w sądzie.

W poniedziałek, 24 września, na terenie powiatu krośnieńskiego trwały działania „Trzeźwy kierowca”, podczas których nie odnotowano żadnego przypadku kierowania na ,,podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali natomiast dwóch mężczyzn, którzy nie powinni znajdować się na miejscu kierowcy.

Policjanci prowadząc kontrole na ul. Bohaterów Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim w pewnym momencie zauważyli fiata scudo, którego kierowca nagle zjechał z drogi i zatrzymał się na parkingu przy sklepie. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn, którzy weszli do sklepu, a po wyjściu z niego zamienili się miejscami. 36-letni kierowca usiadł na miejscu pasażera, a 42-letni pasażer wsiadł za kierownicę. Nie uszło to uwadze policjantów, którzy zatrzymali ich do kontroli. Jak się okazało widziany za kierownicą fiata 36-latek ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Za kierowanie bez uprawnień grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci skierowali do sądu również wniosek o ukaranie 42-latka, który, jako właściciel pojazdu, dopuścił  do prowadzenia pojazdu przez 36-latka. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny.

Tego samego dnia, ten sam patrol w miejscowości Trzebiechów, zatrzymał do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę audi. W trakcie czynności okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

To nie jedyni zatrzymani w ostatnim czasie. W niedzielę, 23 września, policjanci krośnieńskiej komendy, patrolując miejscowość Radnica zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze sprawdzili jego dane w systemach, które wykazały, że ma on zarówno zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, jak i jest wobec niego wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która odholowała pojazd na policyjny parking. W związku z popełnieniem przestępstwa zostanie wszczęte przeciwko niemu postępowanie. To już kolejny raz w tym miesiącu, gdzie 25-latek zostaje zatrzymany za kierownicą auta. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.