Policyjny pościg za volkswagenem ulicami Zielonej Góry. Rozbity samochód został zatrzymany (ZDJĘCIA)

Policyjny pościg za volkswagenem w Zielonej Gorze

Do pościgu ulicami Zielonej Góry doszło w piątek, 28 sierpnia. Samochód został zatrzymany na ul. Strzeleckiej przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Volkswagen golf jest rozbity.

Do pościgu doszło po godz. 14.00. Uciekającego kierowcę volkswagena ścigało kilka radiowozów. Po drodze uciekinier miał uderzyć w inny samochód. Volkswagen został zatrzymany na ul. Strzeleckiej przy skrzyżowaniu z ul Sienkiewicza. Na miejscu jest dużo policji. Droga została zamknięta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci z prewencji na ul. Wrocławskiej dali sygnały do zatrzymania się kierującemu volkswagenem. – Kierowca nie zareagował tylko zaczął uciekać – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Ruszył policyjny pościg. Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Strzeleckiej kierowca volkswagena uderzył w poloneza i mitsubishi. Tam samochód zatrzymał się. Z volkswagena wybiegło dwóch mężczyzn. – Jeden z nich wyrzucił torebkę z narkotykami – mówi podinsp. Stanisławska. Obaj uciekinierzy zostali zatrzymani przez policjantów z prewencji. 37-letni kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia. – Została mu pobrana krew do badań pod kątem narkotyków – mówi podinsp. Stanisławska. Policjanci wyjaśniają, który z mężczyzn wyrzucił torebkę z narkotykami podczas ucieczki. W ustaleniu przebiegu zdarzenia pomoże również miejski monitoring. – Nagrania z kamer zostały już zabezpieczone – mówi podinsp. Stanisławska.