Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pościg nowosolskiej policji za pijanym kierowcą. Ma dwa sądowe zakazy prowadzenia

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego, który chcąc uniknąć kontroli próbował uciekać, łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pijany. Ma równie dwa sądowe zakazy kierowania. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci nowosolskiej drogówki patrolując ulice powiatu, zauważyli samochód jadący z uszkodzonym zderzakiem oraz reflektorem. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać go do kontroli drogowej. – Kierowca widząc radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol,  rzeczniczka policji w Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący uciekając jechał z nadmierną prędkością i łamał przepisów. Brawurowa jazda uciekiniera zakończyła się po kilkunastu kilometrach. Mieszkaniec Nowej Soli został zatrzymany i przewieziony do nowosolskiej komendy.

Okazało się, że 40-latka ma dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Co więcej, był pijany. – Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy – mówi asp. Sęczkowsk-Sobol. Za ucieczkę policji, prowadzenie po pijanemu i złamanie sądowe zakazu prowadzenia stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

– Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierującego mogło doprowadzić do tragedii na drodze – mówi asp. Sęczkowska-Sobol.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl