Toyota Zielona Góra

Poszukiwany miał pecha. Zauważył go policjant po służbie

Podkomisarz Maciej Stańczuk – kierownik Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie będąc po służbie zatrzymał 31- letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności oraz doświadczeniu mundurowego i podjętej przez niego w czasie wolnym interwencji poszukiwany mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi.

W niedzielę (5 lutego ) w godzinach popołudniowych podkomisarz Maciej Stańczuk, będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w miejscowości Skwierzyna zauważył samochód, za kierownicą którego siedział znany mu poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusz  niezwłocznie powiadomił patrol o tym fakcie i sam jechał dalej za poszukiwanym mężczyzną.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnej chwili policjant zajechał mężczyźnie drogę i go zatrzymał. Po krótkiej chwili na miejscu zjawili się policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi po przybyciu na miejsce wykonali dalsze czynności z zatrzymanym, który następnie został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podkomisarza Macieja Stańczuka i jego profesjonalnej postawie poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Służba w policji to rodzaj misji, której celem jest bezpieczeństwo.