Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Potrącił rowerzystkę i uciekł. Zostawił ciężko ranną kobietę (FILM, ZDJĘCIA)

Kierowca audi w Zwierzynie (pow. strzelecko-drezdenecki) potrącił rowerzystkę. Zostawił ciężko ranną bez pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Na szczęście z pomocą przyszli mieszkańcy okolicznych domów, którzy pomogli kobiecie i wezwali służby ratunkowe. Sprawca został już zatrzymany.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 23 marca, na jednej z ulic w Zwierzynie. Jadąca ulicą rowerzystka została potrącona przez samochód. Uderzenie był tak silne, że kobieta doznała poważnych obrażeń głowy. Kierowca, który ją potrącił, zamiast zatrzymać się i pomóc, uciekł z miejsca wypadku zostawiając ciężko ranną kobietę.

– Na szczęście wzorowo zareagowali mieszkańcy sąsiednich domów, którzy pomogli rannej rowerzystce – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Ciężko ranna kobieta została przewieziona do szpitala.

Na miejscu wypadku długo pracowali strzeleccy policjanci. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku. Ruszyły poszukiwania sprawcy potrącenia. – Pomocna okazała się informacja od jednego z mieszkańców powiatu – mówi sierż. szt. Bartos. Dzięki tej informacji policjanci szybko ustalili kto mógł potrącić rowerzystkę. Pod adresem ustalonego kierowcy stało uszkodzone audi. – Uszkodzenia wyraźnie wskazywały, że auto niedawno uczestniczyło w zdarzeniu drogowym – potwierdza sierż. szt. Bartos. Na posesji policjanci zastali właściciela auta. Nie był zaskoczony wizytą policjantów. Czekał na nich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy. Tam trafił do policyjnego aresztu. – Sprawa jest prowadzona pod kątem spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia – tłumaczy sierż. szt. Bartos. Teraz kierowcy audi grozi kara do 4,5 roku więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl