Pożar sadzy w kominie kamienicy w Sulechowie (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Do pożaru w kominie doszło w sobotę, 17 marca, nocą. W kamienicy przy ul. Żwirki i Wigury doszło do pożaru sadzy. Płomienie ognia wydostawały się przez wentylację jednego z mieszkań.

Na miejsce około godz. 22.00 wyjechały dwa wozy straży pożarnej. – Paliła się sadza w kominie – mówi nam dyżurny operacyjny zielonogórskich strażaków. W jednym z mieszkań kamienicy doszło do dużego zadymienia, a ogień wydostawał się z wentylacji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niebezpieczeństwo szybko zostało zażegnane. Strażacy ugasili palącą się sadzę w kominie. Tego typu pożary należą jednak do niebezpiecznych. Sadza podczas palenia ma bardzo wysoką temperaturę. Komin z pewnością będzie musiał zostać wyremontowany.

Przyczynę pożaru określi biegły. Przeglądnięta zostanie instalacja przy piecu, którym ogrzewano mieszkanie. Zostanie sprawdzone również czym było w nim palone. Wszytko wskazuje jednak na to, że komin nie był od dawna czyszczony.

Lokatorka zapewnia mieszkania zapewnia,że komin był czyszczony. – Kominiarz czyści komin od lat, ale nigdy nie zostawia potwierdzania wykonania pracy – mówi nam lokatorka mieszkania.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl