Pożar sadzy w kominie kamienicy w Sulechowie (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Do pożaru w kominie doszło w sobotę, 17 marca, nocą. W kamienicy przy ul. Żwirki i Wigury doszło do pożaru sadzy. Płomienie ognia wydostawały się przez wentylację jednego z mieszkań.

Na miejsce około godz. 22.00 wyjechały dwa wozy straży pożarnej. – Paliła się sadza w kominie – mówi nam dyżurny operacyjny zielonogórskich strażaków. W jednym z mieszkań kamienicy doszło do dużego zadymienia, a ogień wydostawał się z wentylacji.

Niebezpieczeństwo szybko zostało zażegnane. Strażacy ugasili palącą się sadzę w kominie. Tego typu pożary należą jednak do niebezpiecznych. Sadza podczas palenia ma bardzo wysoką temperaturę. Komin z pewnością będzie musiał zostać wyremontowany.

Polecane  Zderzenie samochodów na S3. Droga do Sulechowa zamknięta (ZDJĘCIA)

Przyczynę pożaru określi biegły. Przeglądnięta zostanie instalacja przy piecu, którym ogrzewano mieszkanie. Zostanie sprawdzone również czym było w nim palone. Wszytko wskazuje jednak na to, że komin nie był od dawna czyszczony.

Lokatorka zapewnia mieszkania zapewnia,że komin był czyszczony. – Kominiarz czyści komin od lat, ale nigdy nie zostawia potwierdzania wykonania pracy – mówi nam lokatorka mieszkania.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail biuro@biuroeuroekspert.pl lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Polecane  Ksiądz z Sulechowa oskarżony o posiadanie filmów pedofilskich uniewinniony