Próbowali ukraść busa, ale „łamak” złamali w stacyjce (ZDJĘCIA)

Trzech mężczyzn próbowało ukraść busa fiata ducato wartego 80 tys zł. Nie udało im się odjechać autem. Zostali zatrzymani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w marcu na terenie Skwierzyny. Policjanci dostali zgłoszenie, z którego wynikało, że na parkingu w rejonie jednego z hoteli najprawdopodobniej doszło do próby kradzieży fiata ducato. – Na miejscu zgłaszający powiedział policjantom, że nie może włożyć kluczyka do stacyjki, w której najprawdopodobniej jest wciśnięty jakiś przedmiot- mówi st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu. Na miejsce skierowano technika kryminalistyki, który  przeprowadził szczegółowe oględziny.

Policjanci ustalili, że nocą ktoś próbował ukraść busa, lecz nie udało mu się to bo „łamak”, za pomocą którego próbował uruchomić silnik, złamał się i jego część pozostała w stacyjce. Policjanci zaczęli szukać złodziei. Po kilkunastu dniach ustalili, jakim samochodem przyjechali sprawcy i zatrzymali trzech mężczyzn. To osoby w wieku od 30 do 32 lat z powiatu żarskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży busa wartego 80 tys. zł. Grozi im kara do 10 lat więzienia.