Toyota Zielona Góra

Przebił nożem opony w 60-ciu samochodach. Jak został ukarany?

Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał 56-latka, mieszkańca Myszkowa, który nożem przebił opony w 60-ciu samochodach. Wandal dwa lata spędzi w więzieniu. Ponadto będzie musiał zapłacić za przebite opony.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubr. Dyżurny myszkowskiej komendy już od rana zaczął otrzymywać zgłoszenia o przebitych  oponach w zaparkowanych samochodach. Przybyli na miejsce zgłoszenia kryminalni stwierdzili, że w wielu samochodach zniszczono opony.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kilka godzin po pierwszym zgłoszeniu, w ręce mundurowych wpadł 56-latek. Okazał się nim mieszkaniec Myszkowa. W ustaleniu jego tożsamości pomocny okazał się monitoring. Tego dnia policjanci przyjęli blisko 60 zgłoszeń od poszkodowanych.

Śledczy ustalili, że sprawca nożem uszkodził opony w 60-ciu przypadkowo napotkanych samochodach. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się 56-latek. Na wniosek myszkowskich kryminalnych, sąd tymczasowo aresztował wandala.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi. 1 lutego zapadł wyrok. Wandal za zniszczenie został skazany na dwa lata więzienia. Ma też zapłacić za przebite opony.

Toyota Zielona Góra