Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Przejścia dla pieszych na oku zielonogórskiej policji

Akcja „Bezpieczny pieszy” trwa. Zielonogórscy policjanci systematycznie biorą pod lupę przejścia dla pieszych w mieście. 

W środę policjanci kolejny raz pojawili się w okolicach kilku przejść dla pieszych w Zielonej Górze. – Miejsca są wybierane na podstawie zdarzeń oraz natężenia ruchu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Są to szczególnie drogi dwujezdniowe, takie jak Wojska Polskiego, Batorego czy Sulechowska, ale nie tylko.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci podczas akcji przyglądają się poczynaniom kierowców oraz pieszych. Za szczególne złamanie przepisów bezpieczeństwa są surowe mandaty, ale nie tylko. Za drastyczne naruszenie zasad ruchu policjanci zatrzymują kierowcom prawo jazdy. Działania prowadzone są o różnych porach dnia oraz wieczorami.

Akcję „Bezpieczny pieszy” wprowadził insp. Sebastian Banaszak, komendant zielonogórskiej policji. Jeżdżąc po mieście widział to, co dzieje się na przejściach dla pieszych. W dodatku policja notuje sporą liczbę potrąceń. Akcja ma na celu wyczulić kierowców na to, że piesi muszą przejść przez jezdnię, a pieszych na fakt, aby nie wymuszali przejścia przez zebrę wtargnięciem na jezdnię.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl