Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Przemytnik papierosów poszukiwany listem gończym zatrzymany przez dzielnicowych

fot. Lubuska policja

Sierż. szt. Łukasz Mitura i st. sierż. Łukasz Hendzelewski, dzielnicowi z komisariatu w Drezdenku, zatrzymali 25-latka poszukiwanego listem gończym, który trafi do zakładu karnego.

We wtorek, 5 lutego, sierż. szt. Łukasz Mitura i st. sierż. Łukasz Hendzelewski ustalili miejsce, w którym może przebywać poszukiwany listem gończym mężczyzna. Ta informacja szybko się potwierdziła. Dzielnicowi trafili na trop 25-latka na jednej z ulic w Drezdenku. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu.

Poszukiwany został przewieziony do komendy w Strzelcach Krajeńskich. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wkrótce trafi do więzienia, gdzie odbędzie karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za przemyt papierosów.

– Dobry dzielnicowy to policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania i skutecznie na nie reagować. Dzielnicowi służą pomocą w czasie siarczystych mrozów sprawdzając miejsca, w których przebywają osoby bezdomne oraz w czasie zapewnienia bezpieczeństwa w sezonie letnim. Swoją uwagę poświęcają nieporozumieniom sąsiedzkim i problemom związanym chociażby z przemocą domową – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.