Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Przyjechał po dzieci do Kożuchowa zepsutym autokarem. Nie pojechał i dostał mandat (ZDJĘCIA)

Niesprawny układ hamulcowy oraz uszkodzona opona, to tylko część usterek autokaru, który miał zabrać kilkudziesięciu uczniów z Nowej Soli na wycieczkę do Krakowa.

Niesprawny układ hamulcowy oraz uszkodzona opona, to tylko część usterek autokaru, który miał zabrać kilkudziesięciu uczniów z Kożuchowa na wycieczkę do Krakowa. Policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru, a kierującego ukarali mandatem karnym.

W czwartek, 26 stycznia, policjanci kontrolowali autobus, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że autokar ma niesprawny układ hamulcowy oraz uszkodzoną oponę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Mając świadomość, jak tragiczna w skutkach mogłaby się okazać podróż takim autokarem, policjanci nie dopuścili go do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Kierowca został ukarany mandatem.

Nowa Sól. Przyjechał po dzieci zepsutym autokarem

Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, zgłoś kontrolę autokaru. Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

– w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 7933246 lub 47 7933247,

– w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211 lub 212.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl