Samochody.pl - poscigi.pl

Klub żużlowy już nie Falubaz? Na to wygląda, bo stracił prawo do nazwy

W środę, 25 stycznia, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przyznał rację przedsiębiorstwu Falubaz SA i odebrał nazwę klubowi żużlowemu. Jak teraz będzie się nazywał żużlowy już nie Falubaz?

Dla zielonogórskiego klubu żużlowego to z pewnością ogromny cios. Dla kibiców również. Falubaz jest kojarzony głównie z żużlem i to dosłownie wszędzie. Teraz to Falubaz SA zajmujący się produkcją maszyn włókienniczych i budowlanych ma prawo do nazwy Falubaz.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tak zadecydował w swoim wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Co ważne, nie ma już szans na odwołanie. Jak informuje sportowefakty.pl, w swoim wyroku Trybunał podtrzymał wcześniejszą decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante, który uznał, że żużlowy klub zarejestrował swój znak towarowy w złej wierze, nie biorąc pod uwagę praw spółki Falubaz SA.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. To wtedy klub dostał w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w sporcie, marketingu oraz organizacji imprez. Z tym nie zgodził się Falubaz SA. spór właśnie się zakończył na niekorzyść klubu żużlowego.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl