Toyota Zielona Góra

Przyjechał po uczniów zepsutym autokarem. Miał ich wieźć na wycieczkę w góry

Przyjechał po uczniów zepsutym autokarem. Miał ich wieźć na wycieczkę w góry

Niesprawny układ pneumatyczny, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmierna korozja konstrukcji pojazdu to tylko część usterek autokaru, który miał zabrać kilkudziesięciu uczniów na wycieczkę w góry. Nowosolscy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru, a kierującego ukarali mandatem.

W ubiegłym tygodniu policjanci skontrolowali autobus, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę. Podczas kontroli okazało się, że autokar ma niesprawny układ pneumatyczny, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmierną korozję konstrukcji.

  • Mając świadomość jak tragiczna w skutkach mogłaby się okazać podróż takim autokarem, policjanci nie dopuścili go do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Ponadto kierowca został ukarany mandatem. Po kontroli przewoźnik podstawił drugi, sprawny autobus, którym uczniowie pojechali na wycieczkę.

Zgłoś kontrolę autokaru

Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:

  •  w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 7933246 lub 47 7933247,
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211 lub 112.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl