Toyota Zielona Góra

Przyjechał z Tanzanii do Zielonej Góry do żony i chciał zabić jej maleńkie dziecko

Do szokującego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Zielonej Górze. Obywatel Tanzanii rzucił się na 14-miesięczną córeczkę swojej żony. Uderzał dziecko w główkę tak, żeby zabić. Wiemy już, że matka skatowanego dziecka osiem miesięcy temu w Tanzanii wzięła ślub z 24-latkiem. On do Zielonej Góry przyjechał trzy miesiące temu.

Jak ustalił portal poscigi.pl matka dziecka to kobieta urodzona w Tanzanii, ale z polskim obywatelstwem. Do Polski przyjechała 13 lat temu. Zamieszkała w Zielonej Górze. Najpierw skończyła polską szkołę. Opanowała język i znalazła stałą pracę. Próbowała założyć rodzinę. 14 miesięcy temu urodziła dziecko ze związku z innym mężczyzną. Rozstali się jednak.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Około dwa miesiące po urodzeniu dziecka wybrała się w swoje rodzinne strony do Tanzanii. To tam poznała 24-latka. Zakochali się w sobie. Około 8 miesięcy temu kobieta wróciła do Tanzanii. Wtedy wzięła ślub z 24-latkiem. Kobieta po ślubie sama wróciła do Zielonej Góry.

24-latek z Tanzanii przyjechał dopiero na początku czerwca ub.r. Małżeństwo mieszkało razem. On nie pracował, zajmował się dzieckiem swojej żony. Przed kilkoma dniami doszło do tragedii. Kobieta po powrocie z pracy zobaczyła skatowane dziecko. Wezwała na miejsce pogotowie ratunkowe. Maluszek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Dziecko ma połamane kości czaszki oraz krwiaki czaszkowe od ciosów zadawanych najprawdopodobniej pięścią. Cały czas jest na oddziale chirurgii dziecięcej szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Obcokrajowiec został zatrzymany przez policję. Prokurator przesłuchał obywatela Tanzanii i postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa dziecka. 24-latek uderzał w główkę maleńkie dziecko chcąc je zabić.

Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny w domu małżeństwa. Prokurator dostał już opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej na temat obrażeń maluszka. Była konieczna do postawienia zarzutów. Motyw działania 24-latka pozostaje nieznany.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla obywatela Tanzanii. Zielonogórski sąd rejonowy na wniosek prokuratury aresztował Tanzańczyka tymczasowo na trzy miesiące. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa dziecka grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

 

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl