Rok temu zmarł zielongórski policjant Mariusz Wąsowicz

Mariusz Wąsowicz.

W rocznicę śmierci, 12 kwietnia, zielonogórska policja kolegę, st. asp. Mariusza Wąsowicza, który odszedł od nas po ciężkiej chorobie w wieku 42 lat w 2023 r.

St. asp. Mariusz Wąsowicz rozpoczął służbę w policji w lipcu 2008 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze gdzie służył początkowo w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W 2013 roku rozpoczął służbę w Zespole Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W dniu, 1 czerwca, 2020 r. został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy.
St. asp. Wąsowicz był absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończył studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach. Można było wielokrotnie spotkać Mariusza podczas zabezpieczania imprez masowych, a następnie – podczas służby w ruchu drogowym – w działaniach na drogach zielonogórskiego powiatu.
Mariusz zmarł po ciężkiej chorobie 12 kwietnia 2023 r. pozostawił pogrążone w żałobie ukochaną żonę oraz córkę.