Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Rozbudowa lotniska w Przylepie i budowa drogi. Uwaga! To oszustwo z podrobionym podpisem

Ktoś podszywa się pod urzędników i rozsiewa fake-news dotyczący rzekomej przebudowy lotniska w Przylepie na Międzynarodowy Port Lotniczy. W fałszywej informacji pojawia się też zapowiedź rozbudowy drogi ulicy Batorego w celu odciążenia trasy dojazdowej do lotniska w Przylepie.

– Te informacje nie są prawdziwe – grzmi zielonogórski magistrat. Miasto prawdopodobnie zawiadomi prokuraturę ws. fakenewsa, ponieważ w fałszywej informacji podrobiono podpis.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Adresatami fałszywej informacji są mieszkańcy osiedla Na Olimpie, których osoba podszywająca się pod urzędnika uprasza o wyrażenie zgody na budowę drogi przebiegającej w ciągu komunikacyjnym ulicy Batorego 1281 w celu odciążenia głównej trasy do rzekomo planowanego Międzynarodowego Portu Lotniczego Zielona – Przylep.

W sfałszowanym dokumencie, o którym pisze portal wiadomoscizg.pl, oszust informuje także o możliwości znaczącego zwiększenia natężenia ruchu samochodowego i związane z tym utrudnienia dla mieszkańców Na Olimpie.

Urząd miasta w swoich kanałach informacyjnych odcina się od tych informacji.  Jak tłumaczy Małgorzata Maśko-Horyza, dyrektor Departamentu Rozwoju Miasta, ktoś podrobił podpis, sfałszował obwieszczenie i świadome wprowadza w błąd mieszkańców.

Cała rozbudowa lotniska w Przylepie na Międzynarodowy Port Lotniczy to fikcja.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl