Samochody.pl - poscigi.pl

Rusza świąteczna akcja lubuskiej policji. Kontrole prędkości i trzeźwości

Lubuska policja w święta będzie widoczni nie tylko na głównych drogach regionu, ale i na drogach powiatowych i gminnych. Kierujący muszą spodziewać się częstszych kontroli prędkości i trzeźwości.

Wielu z nas, aby przy wigilijnym stole przełamać się opłatkiem z najbliższymi, pokona setki kilometrów. – Jak ta droga będzie przebiegać zależy nie tylko od nas czy policjantów strzegących drogowego bezpieczeństwa, ale i innych kierowców – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci lubuskiej drogówki w piątek, 22 grudnia, zaczynają świąteczną akcję. Na drogach spodziewajmy się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą również mierzyć prędkość z jaką jeżdżą kierujący.

Świąteczna akcja lubuskiej policji

Policjanci nie będą mieli taryfy ulgowej dla drogowych piratów. – Przepisowo jadący kierowcy nie mają się czego obawiać i mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy gotowi są do cennych porad i wskazówek – podkreśla podinsp. Maludy.

Lubuscy policjanci, każdego dnia toczą walkę z piratami drogowymi, którzy sieją nie tylko strach ale i stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach. – Policjanci regularnie eliminują ich z dróg, jednak wciąż pojawiają się kolejni, którzy nie licząc się z czyimś życiem, pędzą na złamanie karku – mówi podinsp. Maludy.

Drogówka od ponad 10 lat analizuje zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres mailowy: [email protected].

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl