Piękny gest od chłopca z autyzmem. Lubuscy policjanci: Dziękujemy (ZDJĘCIA)

13-letni Oliver z autyzmem, jest wielkim miłośnikiem policyjnej służby i wszystkich aspektów związanych z tą formacją mundurową. W październiku miał okazję zwiedzić siedzibę komendy wojewódzkiej w Gorzowie i przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy, którzy byli zachwyceni pozytywna postawą chłopca. Oliver nie zapomniał o swoich „niebieskich” przyjaciołach i przysłał im kartki świąteczne oraz piękne rysunki.

Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy widok na świecie. Wiedzą o tym także lubuscy policjanci, którzy różnymi inicjatywami starają się uszczęśliwić najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Jedną z wielu takich okazji mundurowi mieli w październiku, kiedy to przygotowali niespodziankę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W październiku Oliver odwiedził siedzibę komendy wojewódzkiej w Gorzowie i przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy. Chłopiec jest ogromny fanem i miłośnikiem policyjnej służby, więc możliwość zobaczenia z bliska jak pracują stróże prawa, była dla niego niezwykle szczęśliwą chwilą.

Lubuska policja. Piękny gest od chłopca z autyzmem

I chociaż od października minęło już trochę czasu, to Oliver nie zapomniał o swoim „niebieskich” przyjaciołach i przygotował dla nich niezwykły prezent. – Przysłał świąteczne kartki, w których składa życzenia wszystkim policjantom. Pięknie przygotowane kartki to jednak nie wszystko, ponieważ 13-latek przysłał także wiele wspaniałych rysunków ukazujących różne działania realizowane przez lubuskich policjantów – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Na pracach Olivera można dostrzec między innymi policjantów zatrzymujących niebezpiecznych przestępców, prowadzących poszukiwania z wykorzystaniem służbowego psa, patrolujących ulice miast, czy biorących udział w uroczystościach państwowych.

Niespodzianka jaką przygotował Oliver spowodowała wiele radości u lubuskich stróżów prawa, którzy wciąż pamiętają jak bardzo jest on pozytywną osobą. – Dziękujemy 13-latkowi. Wszyscy policjanci życzą mu i jego rodzinie wszystkiego dobrego i mówią do zobaczenia – mówi podinsp. Maludy.