Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Żarscy policji zrobili zbiórkę pieniędzy. Na święta kupili karmę zwierzakom w schronisku (ZDJĘCIA)

Inicjatorką przedsięwzięcia była Magdalena Pawłowska, która jest pracownikiem w żarskiej komendzie.

Policjanci i pracownicy żarskiej policji uczestniczyli w charytatywnej zbiórce dla bezdomnych zwierząt. Za zebrane pieniądze kupili karmę dla zwierzaków ze schroniska.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy otwieramy serca i jesteśmy jeszcze bardziej wrażliwi na krzywdę innych osób, ale także zwierząt. Policjanci i pracownicy policji  z żarskiej komendy bardzo często angażują się w pomoc innym. – Tym razem nie zapomnieli o czworonogach z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach – mówi nadkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach. Zbierali pieniądze na zakup karmy dla porzuconych psów i kotów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Magda jest miłośniczką zwierzaków

Inicjatorką przedsięwzięcia była Magdalena Pawłowska, która jest pracownikiem w żarskiej komendzie. – Magda jest miłośniczką zwierząt i od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocowe dla zwierząt – mówi nadkom. Berestecka. Przypomniała funkcjonariuszom i pracownikom żarskiej komendy, jak ciężki jest los takich zwierzaków. Dzięki  ich otwartym sercom i ofiarności możliwy  był zakup karmy.

Akcja finał miała, 20 grudnia, kiedy zebrane dary przekazane zostały na ręce Patrycji Drogosz pełniącej obowiązki kierownika żarskiego schroniska.

– Pamiętajmy, że psy i koty to żywe istoty, a nie zabawki. Decydując się na takiego domownika musimy liczyć się z szeregiem obowiązków, dlatego bądźmy odpowiedzialni – mówi nadkom. Berestecka.

Pamiętajmy nie tylko od święta

Ale nie tylko od święta pamiętajmy o zwierzętach. Często bez pomocy mogą nie przeżyć porzucone przez ,,swych właścicieli”. Przez cały rok możemy wspomagać  schronisko i przynosić potrzebne rzeczy, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy kończą się zapasy pozyskane z darów świątecznych. Prócz karmy potrzebne są różnego rodzaju artykuły chemiczne, żwirek dla kotów, środki chemiczne, podkłady i rękawiczki.

Miejmy serce dla czworonogów, bądźmy wrażliwi i pomagajmy, bo jak głosi motto widniejące na podziękowaniu, które policjanci i pracownicy żarkiej komendy otrzymali od przedstawicielki schroniska: „własna wola czyni człowieka Wielkim lub małym”.