Samochody.pl - poscigi.pl

Saperzy wywieźli niewybuchy z terenu budowy parku. Były śmiertelnie niebezpieczne (ZDJĘCIA)

Niewybuchy znalezione na terenie budowy parku w Kiełpinie, we wtorek, 19 grudnia, zostały wywiezione przez wojskowych saperów z Głogowa. Okazało się, że w ziemi było aż pięć pocisków moździerzowych. Niewybuchy były uzbrojone.

Saperzy w Kiełpinie pojawili się około południa. Najpierw rozpoznali z czym mają do czynienia. Okazało się, że pociski były uzbrojone. – Były niebezpieczne – potwierdził nam chor. Dariusz Paszek, dowódca patrolu rozminowania z głogowskiej jednostki.

Saperzy ostrożnie zabrali się za wyciągnie z ziemi niewybuchów. I wtedy okazało się, że jest ich więcej. –  W sumie usunęliśmy pięć niebezpiecznych pocisków moździerzowych – mówi chor. Paszek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niewybuchy zostały umieszczone w specjalnym pojeździe saperów. Teraz trafią na poligon, gdzie zostaną wysadzone. – Cały teren został przeszukany pod kątem niewybuchów – mówi chor. Paszek.

Pociski moździerzowe  zostały znalezione w miejscu budowy parku w Kiełpinie. Ekipa budowlana wykopała trzy pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone. Policjanci pilnowali niewybuchów do czasu przyjazdu saperów.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl