Skatował 16-miesięcznego chłopczyka. Ciężko pobity maluch trafił do szpitala

28-latek skatował 16-miesięcznego chłopczyka

Kryminalni z Będzina zatrzymali 28-latka, który ciężko pobił 16-miesięcznego chłopczyka. Sadysta usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury będziński sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Kilka dni temu mundurowi z sosnowieckiego komisariatu dostali zgłoszenie od jednego z lekarzy szpitala dziecięcego dotyczące obrażeń po pobiciu u 16-miesięcznego chłopca. Przestraszona kobieta pojawiła się z maleńkim synkiem na izbie przyjęć w szpitalu. Dziecko dziwnie się zachowywało i miało widoczne zasinienia na głowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po badaniach okazało się, że obrażenia maluszka są poważne. Było pewne, że dziecko zostało dotkliwe pobite.

Policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej maluch było pod opieką konkubenta 21-letniej kobiety, który zamieszkuje w Będzinie. Policjanci z Sosnowca błyskawicznie przekazali otrzymaną informację będzińskim stróżom prawa, którzy zatrzymali 28-latka.

Zabezpieczono telefon komórkowy mężczyzny i matki dziecka. Ponadto kryminalni znaleźli narkotyki w mieszkaniu mężczyzny. Będzinianin w przeszłości był już karany za posiadanie narkotyków.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratury 28-latek decyzją będzińskiego sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za ciężkie pobicie dziecka stanie przed sądem.

Toyota Zielona Góra