Skatowany Ukrainiec leży w szpitalu. Walczy o życie. Aresztowano dwóch Polaków

Do makabrycznego pobicia doszło w ubiegłym tygodniu w Żarach. Dwóch mieszkańców Żar skatowało Ukraińca do tego stopnia, że teraz mężczyzna walczy o życie w szpitalu. Sprawcy pobicia zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło koło marketu Lidl. Dwóch mieszkańców Żar skatowało młodego Ukraińca. Nieprzytomny mężczyzna karetką pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpitala. Został pobity do tego stopnia, że cały czas jest w śpiączce. Trwa walka o życie młodego Ukraińca, ale rokowania są złe.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Żar, sprawców pobicia. – Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani – mówi dla poscigi.pl prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Obaj trafili do aresztu w Lubsku. – Dla mojego klienta najważniejszy obecnie jest stan zdrowia pokrzywdzonego – mówi mecenas Łukasz Cieślak, pełnomocnik jednego z aresztowanych mężczyzn.

Śledztwo trwa, jest na obecną chwilę prowadzone pod kątem pobicia. Trwa również ustalanie okoliczności w jakich doszło do tak drastycznego pobicia. Ukrainiec miał wcześniej uderzyć jednego z aresztowanych mężczyzn. Ten w odwecie, po chwili wrócił z kolegą i obaj  skatowali Ukraińca.