Samochody.pl - poscigi.pl

Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Auta zostały zmiażdżone. Łukasz I. uciekł z miejsca wypadku. Czeka na wyrok (ZDJĘCIA)

Siła uderzenia była potężna. Ford został zmiażdżony. Przód audi również.

Do śmiertelnego wypadku w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło w czwartek, 26 stycznia, ub.r. Kierujący audi z potężną siłą uderzył w forda i mazdę. Kierujący fordem zginął na miejscu, jego żona trafiła do szpitala. Łukasz I., kierowca audi uciekł, z miejsca wypadku zabrał go brat. Na nogi postawiono 80 zielonogórskich policjantów. Uciekinier został znaleziony w ciężkim stanie w krzakach. Dziś Łukasz czeka na wyrok. Grozi mu kara do 12 lat więzienia

Do śmiertelnego wypadku doszło w Nowogrodzie Bobrzańskim w styczniu ub.r. Po godzinie 17:30 na ulicy Żarskiej kierujący audi z potężna uderzył w forda i mazdę. Siła uderzenia była potężna. Ford został zmiażdżony. Przód audi również.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czytaj też Śmiertelny wypadek pod Myszęcinem. Audi uderzyło w drzewo. Zginął 37-latek

Na miejsce wypadku szybko dojechały trzy wozy strażaków z Zielonej Góry, jednostki OSP, policja i karetki pogotowia ratunkowego.

Forda prowadził Ukrainiec, jechał z żoną. Ford został tak mocno rozbity, że kierowcę musieli wycinać strażacy sprzętem hydraulicznym. Pasażerkę z auta wyciągnęli świadkowie wypadku. Niestety kierowca forda zmarł na miejscu. Jego ranna żona karetką pogotowia ratunkowego trafiła do żarskiego szpitala.

Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim

Kierujący audi uciekł z miejsca wypadku. Ktoś po niego przyjechał nissanem i zabrał go z miejsca zdarzenia. Dziś wiadomo, że to był brat Łukasza. Nie usłyszał żadnych zarzutów, ponieważ przyjechał na miejsce wypadku po ofiarę.

Ruszyło poszukiwanie Łukasza. Został ogłoszony alarm dla komendy policji, na nogi postawiono 80 funkcjonariuszy. Na nogi postawiono 80 policjantów. Do akcji wykorzystano pisa tropiącego oraz jednostkę OSP Jarogniewice specjalizującą się w poszukiwaniach zaginionych osób.

Około godziny 1:30 w piątek, 27 stycznia ub.r., Łukasz został przypadkowo zauważony przez mieszkańca Nowogrodu Bobrzańskiego. Leżał w krzakach na ulicy Mickiewicza. Był w ciężkim stanie. Na miejsce szybko dotarła policja. Ciężko ranny kierujący audi została zabrany do szpitala. Na oddziale był pilnowany przez policjantów.

Proces trwa. Łukasz czeka na wyrok

Proce trwa przed sądem w Zielonej Górze. Łukasz odpowiada za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę policji. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia.

Obrona udowadnia, że w chwili wypadku nie był świadomy tego co się dziej. – Po tak dużym zderzeniu oraz przy tak poważnych obrażeniach jakich dozna, mógł nie wiedzieć co się dzieje, ani co się stało – mówi mecenas Łukasz Cieślak, obrońca Łuksza I. Oskarżony mógł wsiąść do auta brata kompletnie nieświadomy tego, co się dzieje. Tym bardziej, że po zderzeniu stracił przytomności. – To brat wyciągnął Łukasza z rozbitego audi i doprowadził do swojego auta, po czym odjechał – mówi mecenas Cieślak.

Czytaj też Śmiertelny wypadek na DK22. Zderzenie ciężarówki, busa i osobówki. Jedna osoba nie żyje, dwie są zakleszczone

Potem Łukasz miał sam wyjść z domu. Następnie został znaleziony w ciężkim stanie w krzakach przez przypadkową osobę.  

Proces trwa. Łukasz czeka na wyrok i cały czas przebywa w areszcie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl