Toyota Zielona Góra

Smutne. Pusty cmentarz w Zielonej Górze (ZDJĘCIA Z DRONA)

Na cmentarzu w Zielonej Górze w sobotę, 31 października, nie było nikogo. Puste były również dwa parking. To widok niecodzienny i smutny jednocześnie. Zobaczcie zdjęcia z drona pustego cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

Normalnie policja kierowałaby ruchem. Na parkingach brakowałoby wolnych miejsc. Przy chodnikach widać byłoby kolorowe chryzantemy i sprzedawców oraz tłum odwiedzających groby.

W sobotę była cisza. Między grobami nie było nikogo. Kilka zniczy paliło się przy bramie. Zapalili je zrozpaczeni ludzie. Na bramach widać było łańcuchy i kłódki. Wszystko zamknięte.

-Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później poniedziałek, cmentarze będą zamknięte – poinformował w piątek, 30 października, premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki mówił, że czekano z decyzją, bo „cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób”.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika