Toyota Zielona Góra

Strażacy dalej szukają ciała w Odrze. To ofiara mordercy. Trwa drugi dzień akcji

W niedzielę, 6 marca, policjanci oraz strażacy wznowili przeszukiwanie Odry w rejonie Krosna Odrzańskiego raz Osiecznicy. Dno rzeki będzie przeszukiwanie sonarem. Akcja już trwa.

Przeszukiwanie Odry ruszyło w sobotę, 5 marca. Strażacy z Zielonej Góry pojawili się na rzece w rejonie Krosna Odrzańskiego oraz Osiecznicy – Prowadzimy czynności związane ze zdarzeniem o charakterze kryminalnym. Ma to związek z podejrzeniem zabójstwa i poszukiwaniem ciała w Odrze – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W związku ze zdarzeniem została zatrzymana jedna osoba. Dla dobra śledztwa policjanci jednak nie zdradzają szczegółów dotyczących samego zabójstwa. Wiadomo już, że policjanci o morderstwie dowiedzieli się pracując nad inną sprawą. Ustalili, że morderca wrzucił ciało mężczyzny do wody, chcąc ukryć dowody zbrodni.

Poszukiwania na Odrze w sobotę zakończyły się późny wieczorem. Ciała niestety nie znaleziono. – W niedzielę poszukiwania na rzece zostały wznowione –  mówi  podinsp. Maludy. Strażacy są już na Odrze, akcja trwa. – Do przeszukiwania dna rzeki zostanie użyty między innymi sonar – mówi podinsp. Maludy.

Śledczy muszą jak najszybciej odnaleźć ciało. Mają na to 48 godzin od zatrzymania podejrzanego o morderstwo. – Decyzja o ewentualnych zarzutach oraz innych sankcjach zostanie podjęta w poniedziałek – mówi podinsp. Maludy.

Eko pol - Poscigi.pl