Toyota Zielona Góra

Sulechowianin ukrywał w piwnicy niemal 35 tys. lewych papierosów

Całość znalezionych papierosów i tytoniu policjanci zabezpieczyli do prowadzonej sprawy

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli prawie 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. To mieszkaniec Sulechowa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w domu w Sulechowie mieszka mężczyzna, który zajmuje się sprzedażą papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wytypowali osobę i posesję po czym przeprowadzili przeszukanie.

W piwnicy 53-letniego sulechowianina policjanci znaleźli ukryte w szafie i różnych miejscach 1732 paczki po 20 papierosów każda, łącznie 34 640 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych oraz 17.70 kg krajanki tytoniowej.

Całość znalezionych papierosów i tytoniu policjanci zabezpieczyli do prowadzonej sprawy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami zatrzymany mężczyzna wyjaśnił, że towar kupił od nieznanego mu obywatela Ukrainy.

Jak wyliczyli policjanci, straty Skarbu Państwa spowodowane działalnością mężczyzny mogły wynieść ponad 41 tys. zł. To 32 tys. zł niezapłaconej akcyzy i ponad 8 tys. zł podatku VAT.

53-latek nie był wcześniej notowany. Grozi mu wysoka grzywna nawet kilkaset tysięcy złotych oraz kara więzienia. Sprawę prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika