Sulechowianka bez powodu uszkodziła kilka samochodów. Straty to ponad 8 tys. zł (ZDJĘCIA)

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali kobietę, która zniszczyła cztery samochody stojące na parkingu przed jednym z lokali. Sprawczyni była pijana. Miała ponad 2 promile, a straty przez nią spowodowane to ponad 8 tys. zł.

W niedzielę, 8 lipca, po godz. 15.00 dyżurny komisariatu w Sulechowie dostał zgłoszenie od jednego z mieszkańców o zniszczeniu kilku samochodów na jednym z parkingów. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy już w kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali sprawczynię. – Okazało się, że to 24-letnia mieszkanka Sulechowa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kobieta była pijana. Miała ponad dwa promile alkoholu. Została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana.

Polecane  Włamał się do parkomatu i automatu na myjni samoobsługowej. Straty to 20 tys. zł (FILM)

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów: forda mustanga, hondy civic, opla vectry i jeepa commandera. Część samochodów miała pourywane lusterka, a część także powgniataną karoserię. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę co najmniej 8,2 tys. zł.

– Po zatrzymaniu 24-letnia mieszkanka Sulechowa nie potrafiła wytłumaczyć policjantom, dlaczego to zrobiła – mówi podinsp. Stanisławska. Twierdziła, że nic nie pamięta. Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, za co grozi jej kara do nawet 5 lat więzienia. Z pewnością będzie musiała także pokryć koszty strat.

Langner odszkodowania
Reklamy