Super! Po zamknięciu cmentarzy miasto Zielona Góra odkupi chryzantemy od sprzedawców

Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października, 1 i 2 listopada, prezydent Janusz Kubicki i Urząd Miasta Zielona Góra wyszedł z pomocą do lokalnych przedsiębiorców. Odkupi od nich chryzantemy w doniczkach, których nie uda im się sprzedać. Kwiaty zostaną posadzone na zielonogórskich rondach.

Urząd Miasta: Szanowni Państwo, decyzja o zamknięciu cmentarzy była dla nas wszystkich zaskoczeniem. 1 listopada nie odwiedzimy grobów naszych bliskich. Decyzja ta ma znaczny wpływ także na naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy sprzedają w tym okresie znicze i kwiaty.

Zgodnie z decyzją Prezydenta Janusza Kubickiego Zakład Gospodarki Komunalnej odkupi od zielonogórskich handlowców, w cenach hurtowych chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać. Trafią one na nasze ronda, skwery oraz do naszych parków. Jesienią Zielona Góra będzie znowu kolorowa.

Wszystkie osoby zainteresowane taką formą pomocy magistrat prosimy o kontakt od soboty, 31 października, od godz. 8.00 pod nr tel. 609 453 791.

Reklama stacji kontroli pojazdów