Szalał busem na drodze. Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny (FILM)

Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny

Gorzowscy policjanci grupy „Speed” zatrzymali kierującego busem, który w miejscowości Lubno popełnił szereg wykroczeń w krótkim czasie. Straciła prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu kara do nawet 30 tys. zł.

W środę, 19 stycznia, w miejscowości Lubno gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli 65-latka, która jechał z prędkością 107 km/h, czyli o 57 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Jednak to nie koniec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna kierując busem marki renault poruszał się z nadmierną prędkością wyprzedzając inny pojazd na niebezpiecznym zakręcie. – Nie stosował się również do znaku podwójnej linii ciągłej oraz ominął lewą stroną oznakowaną wysepkę z wyodrębnionym przejściem dla pieszych – wylicza nadkom. Magdalena Ziętek z biura prasowego gorzowskiej policji.

Niestety miał pecha, ponieważ wszystko zostało zarejestrowane przez policjantów w radiowozie. Mundurowi biorąc pod uwagę rażące naruszenie przepisów przez kierującego, zatrzymali mu prawo jazdy. Zrezygnowali również z mandatu, który mógłby wynieść nawet 6 tys. zł. Sprawa trafi do sądu. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie kierowcy. Grzywa może wynieść nawet 30 tys. zł.