Szalony pościg za bmw. Samochód koziołkował. Przy kierowcy znaleziono narkotyki

Szalony pościg za bmw. Samochód koziołkował. Przy kierowcy znaleziono narkotyki

Policjanci z żarskiej komendy po pościgu zatrzymali 28-letniego kierowcę bmw. Uciekając policji koziołkował. Nie miał prawa jazdy, za to miał narkotyki. 28-latek mógł prowadzić naćpany. Została mu pobrana krew do badań.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 grudnia. Żarscy policjanci kryminalni podczas służby w Żarkach Wielkich zauważyli bmw. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe chcąc skontrolować kierującego. Mężczyzna zaczął jednak uciekać.

Uciekał z duża prędkością. W pewnym momencie, w jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną samochód koziołkował upadając na koła. Wtedy mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo do lasu. Po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie metamfetaminę i amfetaminę. Używki były też w bmw. 28-latek zachowywał się tak jakby był naćpany. – Została mu pobrana krew do badań pod kątem narkotyków – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Mieszkaniec powiatu żarskiego nie miał prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu. Na drugi dzień został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Wkrótce stanie przed sądem. Tylko za ucieczkę policji grozi mu kara do 5 lat więzienia.