Tak się „zarabia” 20 punktów karnych w kilkanaście sekund (FILM)

Niezastosowanie do znaku linii podwójnej ciągłej i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Mieszkanka powiatu lubartowskiego została ukarana mandatem i 20 punktami karnymi.

Kilka dni temu do lubartowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kierującym, który w Łucce dopuścił się kilkukrotnego złamania przepisów ruchu drogowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się okazało, osoba kierująca skodą najpierw wyprzedzała w miejscu niedozwolonym przecinając podwójną linię ciągłą. Po chwili nie zastosowała się do strzałek kierunkowych wskazujących aktualny pas kierunku jazdy, aby zakończyć zjazd z tego pasa na przejściu dla pieszych.

Do niebezpiecznych manewrów doszło tuż przed szkołą podstawową w Łucce. Jeden z kierujących na swoim wideorejestratorze nagrał przejazd i dołączył do dokumentacji zawiadamiając o popełnieniu wykroczenia.

Policjanci ustalili kierowcę. Okazała się nim 30-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego. Ze względu na okoliczności i zagrożenie w ruchu drogowym jakie spowodowała, została ukarana mandatem karnym i 20 punktami karnymi.