To była pierwsza taka akcja nowosolskiej policji. Wpadło 14 kierowców

Nowosolscy policjanci do akcji wykorzystali drona

Policjanci nowosolskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej w Gorzowie prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Nowosolscy policjanci do akcji wykorzystali drona. Dzięki niemu mogli jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia. Były to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem drona na terenie Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”. – Głównym celem wspólnej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

W trakcie działań policjanci ujawnili 14 kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, a tym samym stworzyli realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników. Policjanci nałożyli dziesięć mandatów, a w czterech przypadkach zastosowali pouczenie.