To już wielka plaga. W kilka dni oszuści okradli osiem osób w Zielonej Górze i Sulechowie

Tylko w ciągu trzech ostatnich dni zielonogórscy policjanci dostali zawiadomienia od 8 osób, który oszuści włamali się na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje.

Niedawno 75-latek z Zielonej Góry który stracił swoje oszczędności, bo chciał inwestować w złoto i ropę naftową. Skuszony potencjalnym zyskiem podał oszustom dane do logowania do swojego konta bankowego.

Oprócz 75-latka do komendy miejskiej w Zielonej Górze i do komisariatu w Sulechowie zgłosiło łącznie siedem innych osób, których konta bankowe również zostały okradzione po uzyskaniu przez oszustów danych do logowania.

Dwie osoby zostały okradzione kiedy oszuści podszyli się pod osoby kupujące towar wystawiony na portalu z używanymi rzeczami. Jak oszukali? – Oszuści chcą „potwierdzenia” danych karty, bo „chcą zapłacić” za towar – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wteyd uzyskają dane i czyszczą konta.

Dwie osoby zalogowały się do swoich banków klikając w linki przesłane smsem przez oszustów podszywających się pod firmy kurierskie.

Jedna z okradzionych osób podała kod BLIK oszustowi podszywającemu się pod znajomego.

Dwie osoby straciły pieniądze ze swoich kont, bo podały swoje dane oszustom podszywającym się pod pracownika banku. 

Eko pol - Poscigi.pl