To on zadał cios nożem w klatkę piersiową 59-latkowi pod kawiarnią w centrum miasta (FILM, ZDJĘCIA)

Niebezpieczny nożownik ze Skwierzyny został aresztowany. Jest dobrze znany policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 września, wieczorem przy lokalu Jubilatka w centrum Skwierzyny. Nożownik zaatakował mężczyznę. Zadał mu cios w klatkę piersiową i uciekł. Niebezpieczny mężczyzna został już aresztowany. Jest dobrze znany policji.

Policjanci oraz ratownicy na miejscu udzielili pomocy rannemu 59-latkowi. Z raną klatki piersiowej został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Według wstępnych ustaleń policjantów, miało dojść do sprzeczki dwóch mężczyzn, po czym jeden z nich osunął się na ziemię, natomiast drugi uciekł. – Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Konieczne było zabezpieczenie miejsca, rozpytanie świadków i szczegółowe ustalenie przebiegu zdarzenia – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu. Na miejsce przyjechali policyjni technicy oraz grupa operacyjna, którzy zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny.

Cały czas trwały poszukiwania nożownik. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Skwierzyny, którzy licznie przybyli na miejsce i przyglądali się pracy policjantów.  Mieszkańcy na bieżąco przekazywali również policjantom informacje, gdzie może się znajdować napastnik. Dzięki temu po około godzinie od zdarzenia 52-latek został zatrzymany.

To mężczyzna doskonale znany stróżom prawa. Ma bogatą przeszłość kryminalną i wielokrotnie był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci długo szukali noża. Przeglądali zapisy monitoringów i przez wiele godzin przeczesywali miejsca, w których mogło zostać wyrzucone ostrze. Pomagali strażacy z OSP w Skwierzynie oraz policjanci z prewencji w Gorzowie. Do pracy zaangażowano również policyjnego przewodnika psa tropiącego. Dzięki temu nóż został znaleziony. 52-latek, mieszkaniec Skwierzyny, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. Na wniosek prokuratury sąd aresztował nożownika tymczasowo na trzy  miesiące.