Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To ona podpaliła komisariat policji w Gubinie. Wszystko relacjonowała w internecie (FILM, ZDJĘCIA)

W niedzielę, 31 marca, piromanka została doprowadzona do prokuratury, gdzie przyznała się do zarzucanych jej czynów. 28-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Dzięki zgłoszeniu świadka i natychmiastowej reakcji dyżurnego komisariatu w Gubinie, udało się zapobiec niebezpieczeństwu pożaru i zatrzymać podpalaczkę. 28-latka podłożyła ogień pod drzwiami bocznymi do komisariatu. Na sumienia ma też podpalenie dwóch samochodów. Piromanka została aresztowana.

W sobotę, 30 marca, z samego rana do dyżurnego komisariatu policji w Gubinie przybiegł mężczyzna. Poinformował o pożarze bocznych drzwi wejściowych do budynku komisariatu. Asp. sztab. Michał Kwieciński zauważył pod drzwiami palące się różne materiały papiernicze i tekstylne, a w ich pobliżu znaną mu osobiście 28-letnią kobietę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Odsunął od drzwi palące się materiały, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, a następnie zatrzymał kobietę doprowadzając ją do budynku komisariatu. – Jak się później okazało, kobieta nie kryła się ze swoim czynem, o czym świadczą wpisy oraz zamieszczone przez nią w mediach społecznościowych filmiki ukazujące moment palących się pod drzwiami materiałów – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Podpaliła komisariat w Gubinie

Zniszczeniu uległy drzwi do komisariatu, ale nie tylko. Okopcona została skrzynka gazowa i wytopiony styropian stanowiący ocieplenie budynku.

Dzięki zgłoszeniu mieszkańca gminy i właściwej reakcji dyżurnego miejsce objęte pożarem nie stanowiło już zagrożenia.

Kobieta usłyszała zarzuty. Poza spowodowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwo zaistnienia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru, jest ona podejrzana o wzniecenie ognia przy dwóch samochodach, Daewoo oraz Peugeot.  Ogień uszkodził je.

W niedzielę, 31 marca, piromanka została doprowadzona do prokuratury, gdzie przyznała się do zarzucanych jej czynów. 28-latka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl