To znany policji recydywista zadał 15-latkowi cios nożem na ulicy (FILM)

fot. Lubuska policja

Nowosolscy dzielnicowi bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który na ul. Wrocławskiej ugodził nożem 15-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się sobotę, 6 października, ok. godz. 12.30. Wtedy informowaliśmy o zdarzeniu. Dyżurny nowosolskiej jednostki został powiadomiony o ugodzeniu nożem chłopca w Nowej Soli na ul. Wrocławskiej. Na miejsce szybko zostały skierowane patrole.

Funkcjonariusze po dotarciu do celu zastali rannego 15-latka, którego pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Policjanci przystąpili do poszukiwania niebezpiecznego mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenia. – Nowosolscy dzielnicowi zatrzymali napastnika. Podejrzanym okazał się być mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyzna jest znany funkcjonariuszom. Ma bogatą kartotekę policyjną – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

41-latek działał w warunkach recydywy. Był karany za inne przestępstwa , w tym przeciwko życiu i zdrowiu. – Ustalono, że mężczyzna pokłócił się z pokrzywdzonym, w wyniku czego ranił go nożem – mówi st. sierż. Sęczkowska.

Sprawca za ugodzenie nożem 15-latka i grożenie mu śmiercią usłyszał już zarzuty. Prokurator zwrócił się z wnioskiem do nowosolskiego sądu rejonowego o aresztowanie 41-latka. Sąd zadecyduje o dalszych losach mężczyzny.