Toyota Camry biznesowa przyjemność jazdy (RECENZJA)

Nowa Toyota Camry to z pewnością samochód ciekawy, ładny i „wypasiony”. To limuzyna ze sportowym pazurem, a przy tym luksusowy pojazd, którego nie powstydzi się biznesmen. Najnowsza wersja Camry to połączanie tradycji z nowoczesnością.

Jakiś czas temu usłyszeliśmy, że Camry to „kiedyś było fajne auto”. Mówią to jednak ci, którzy nie jeździli najnowszą limuzyną Toyoty. Do testów dostaliśmy rewelacyjnie wyglądającą białą Camry z jaśniuteńką tapicerką. To, już na pierwszy rzut oka, zwracało uwagę. Takie wykończenie wnętrza samochodu po prostu się podoba. Kolejne miłe zaskoczenie. Kierownica po zgaszeniu silnika automatycznie unosi się do góry ułatwiając kierowcy wysiadanie. Po zajęciu miejsca w fotelu kierowcy i włączeniu silnika, kierownica wraca do ustawionej wcześniej pozycji.

Za napęd nowej Camry odpowiada silnik hybrydowy o pojemności 2,5 litra i mocy 218 KM. I tą moc rzeczywiście czuć. Camry szczególnie w trybie sportowy rewelacyjnie reaguje na dodanie gazu. W trybie ekonomicznym podczas jazdy najniższe zużycie paliwa wyniosło 5,2 l na 100 km. To bardzo mało. Zapewnia to właśnie dopracowany silnik hybrydowy.

Nowa Camry to duży samochód. Imponujące wymiary: długość auta to 4885 mm, szerokość 1, 84 m i wysokość to 1,445 m powodują, że w środku jest bardzo dużo miejsca. Dzięki temu pojazd jest wielką limuzyną. Do tego dochodzi bagażnik o pojemności 524 litrów.

Toyota Camry jest doskonale wyposażonym samochodem. Mamy w aucie między innymi tempomat adaptacyjny, trzy strefową automatyczną klimatyzację z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza. Jest kamera cofania z czujnikami przednimi i tylnymi. W nowej Camry mamy też układy wczesnego reagowania, w razie ryzyka zderzenia, z systemem wykrywania pieszych oraz ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe i układ rozpoznawania znaków drogowych. Świetnie sprawdza się wyświetlacz HUD, który pokazuje informacje na przedniej szybie.

Nie dziwi nas, że Toyota Camry to cały czas najpopularniejszy na świecie sedan średniej wielkości. W dodatku samochód może szczycić się mianem legendarnego. Najnowsza wersja Camry to połączanie tradycji z nowoczesnością. Plusem jest również stosunek jakości do ceny. Za wypasiony samochód z silniki hybrydowym zapłacimy około 170 tys. zł.

Samochód można zobaczyć w salonie Toyoty przy ul. Wrocławskiej 65C w Zielonej Górze.